Jučer završeni (06.07.08.) prvi Jevrejski film festival u Sarajevu pokazao je da je i ovakav način prezentiranja jevrejske kulture nešto što je ovom gradu potrebno, kazao je danas za Fenu predsjednik Jevrejske zajednice u BiH Jakob Finci.
Finci je izrazio zadovoljstvo posjetom, ali i kvalitetom ponuđenih filmova prvog trodnevnog JFF-a, kojeg su organizirali Jevrejski film festival "London-Zagreb-Sarajevo", Jevrejsko kulturno-prosvjetno i humanitarno društvo "La Benevolencija" i Sarajevo film festival.
Finci je uvjeren da je ovo početak koji obećava i da ćemo u budućnosti biti redovni domaćini JFF-a. I Sarajevo film festival je našao interesa da se uključi u organiziranje ovakvog vida prezentacije jednog dijela filmske produkcije, koja inače nije na redovnim repertoarima sarajevskih kina.